قیمت

2.200.000 تومان

پلاگین Corona Renderer یک موتور رندر با کیفیت عالی و با فدرت است و به کاربرانی که پردازنده ضعیفی دارند و به دنبال رندری با کیفیت در کمترین زمان هستند این فرصت را میدهد تا بتوانند در بازار کار فعالیت حرفه ای داشته باشند.

يک موتور رندر قدرتمند بر پایه سی پی یو بیس، یعنی CPU یا پردازنده شما در موقع رندر درگیر پردازش می شود و همچنین فیزیکال بیس (شبیه سازی نور بر پایه محیط واقعی) .

این موتور رندر در سال 2009 برای نرم‌افزارهای تری دی مکس ، مایا و سینما فوردی تولید شده است.

در تست هایی که بر روی پروژه های مشابه بر روی دو سیستم هم زمان انجام ‌شده ، کرونا رتبه بالایی را داشته است اما همچنان در ابتدای کار ضعف هایی را در مرحله شروع خواهد داشت.

محیط کاربری کرونا

تمام تجربیات سی جی آرتیست ها از پارامترهای سنگین  تنظیمات نور، متریال، شدت فوتون ، اینکه هر کدام از آن ها را با چه پارامترهایی درگیر کنیم و غيره

اما کرونا یک خانه تکانی کرده و همه پارامترهای اضافه را از نظر خودش حذف کرده تا شما با پارامترهای زیادی روبرو نشوید.

در واقع شما با تمام پارامترهای اضافه در موتور رندر خداحافظی می کنيد.

نورپردازی موتور رندر کرونا

این پلاگین هم مانند سایر موتور رندرها نورهای جداگانه خود را دارد که البته CORONA یک LIGHT و یک نور sun light خورشید و یک نور Ies دارد، همچنین می توان نورهای sky را نیز جداگانه فراخوانی کنید و فاقد پیچیدگی هست.

تنظیمات دوربین در موتور رندر کرونا

در ورژن های جدید نرم افزار تری دی مکس دوربین فیزیکال به ورژن های مکس اضافه ‌شده و چقدر عالی که کرونا هم از دوربین ‌های تری دی مکس پشتیبانی می کند. که البته در نسخه های ویری نکست دوربین های ویری دست خوش تغییراتی شده که بسیار کاربردی خواهد بود.

بخش متریال شناسی موتور رندر کرونا

موتور رندر کرونا در این بخش قادر به چندین روش ساخت متریال هست، جالب تر آنکه، می‌توانیم مانند قبل از متریال های multi و standard و blend و بسیاری از متریال های کاربردی تری دی مکس همچنان استفاده کنیم. در بخش های دیگر از متریال های کرونا می توانیم از material library آرشیو و کتابخانه متریال آن یادی کنیم که می تواند در ورژن های جدید این بخش را نیز به صورت جداگانه دانلود کنید.

نورهای فیزیکال در موتور رندر کرونا

شما در بسیاری از پروژه ها می توانيد بدون هیچ گونه نگرانی از نورهای تری دی مکس استفاده کنید و از الگوریتم های Photon map براي GI استفاده کنید و متریال ها هم قابلیت دریافت پارامترهای مختلف مانند انعکاس شیشه ها برجستگی displacement و غیره را نیز دارند و افکت های عمق میدان دید را نیز بسیار زیبا می تواند در کارهای خود نمایش دهد.

جادوی نورپردازی در موتور رندر کرونا

جادویی به نام light mix شاید موردی که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند. شما در هنگام کار با Vray یا هر موتور رندر دیگری نیاز دارید تا پس از هر بار اشتباه و یا انتقال نور و جابجایی آن در محيط آن را دوباره رندر بگیرید، حتی اگر در حالت interactive هم این کار را انجام دهيد باز همچنان نیاز دارید نورها و پارامترهای موتور رندر را نیز تغییر دهید و پردازشی در این خصوص انجام شود و این کار ساعت ها وقت شما را خواهد گرفت.

اما آن روی سکه، در بخش light mix پس از رندر گرفتن قابلیت سوئیچ کردن هر نوع از نور را دارید و در همان پنجره رندر می تواند، شدت تک تک نورها را کم ‌و زیاد کرده و یا خاموش و روشن کنید. این خیلی جالب است که بدون آنکه شما دوباره رندر بگیرید در همان پنجره رندر نورها را خاموش و روشن کنید و پارامتر و شدت آن‌ها را تغییر دهید تا به نور روز و نور شب یا به نورپردازی داخلی جالب برسید و این مورد یکی از لذت بخش ترین و توهم زا ترین بخش های موتور رندر کرونا هست.

بخش انیمیشن سازی که دیگر خبر از پارامترهای پیچیده نیست

کسانیکه با موتور منتال ری کار می کردند و قصد انجام انیمیشن را داشتند تمام رندرها و light Cach را برای هر فریم مجبور بودند به صورت جداگانه تهیه کنند. تجربه شده سکانس هایی که از تنها حرکت دوربین و یا حرکت دوربین و یک سوژه و یا سوژه متحرک و دوربین ثابت که هر کدام از آن ها بعد از رندر نویزهایی را در کار ایجاد می ‌کرد مانند دنیای غم بود.

اما بعد از آن ویری داستان را حرفه ای تر تمام کرد، اما همچنان دست و پنجه زدن با پارامترها و زمان رندر خسته کننده بود و در این میان کرونا از راه رسید و به این داستان غم انگیز پایان خوش افزود. دیگر نیاز به هیچ پارامتر اضافه نداشته و در کمترین زمان و تعریف نوع حرکت و پویانمایی های خود می توانید بهترین خروجی را از کار دریافت کنید.

تبدیل متریال ها به یکدیگر Vray convertor

متریال هایی که تاکنون با وی ری ایجاد کرده اید به راحتی می تواند در کرونا استفاده شود. نگران چیزی نباشید فقط با یک اسکریپت کم حجم شما پروژه های قبل را باز کرده و استارت کنید و در کمتر از چند ثانیه کار آماده شده با متریال های ویری که تبدیل به متریال های کرونا شده می توان رندر جدید را انجام دهید، با این خصوصیات و تنظیمات نور حتی می توانید نورها را خیلی بهتر و تمیزتر از قبل در این موتور رندر کنترل کنید و نتايج بهتری را بگیرید.

شاید با خواندن این مقاله دید شما نسبت به موتورهای رندر تغییر کرده، اما باید به این نکته توجه کنید که هر موتور رندر و هر سیستم پیچيده ای هم برای دنیای سی جی آورده شود توجه به قوانین طبيعت رفتارهای نور و متریال ها و ایجاد جزییات می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند و این را فراموش نکنید که موتور رندر ویری تاکنون با قدرت در این عرصه ظاهر شده و یک تجربه چندین ساله را در پرونده خود از کنترل سخت افزاری و جی پی یو و رندرهای شبکه ای دارد و با وجود تجربه بزرگ و شرکتی عظیم از کی آس گروپ قراردادها و همکاری های ویری و کرونا را در آینده ای نزدیک شاهد هستیم.

آشنایی با موتور رندر corona