قیمت

1.500.000 تومان

ایدئوگرام ترکیبی از واژه های ایده و دیاگرام است. 

اصطلاح ایدئوگرام ریشه در دنیای باستان دارد و در بسیار از نمادهای دنیای باستان شاهد استفاده از تصاویر و نمادهایی بدون نوشتن متنی خاص هستید که منظور خود را با ترسیم خطوط و نمادهایی مختلف انتقال داده‌اند. امروز شاهد استفاده از ایدئوگرام توسط طراحان ومعماران برای بیان ایده ها هستیم به طور کلی به نمایش ایده و یا یک نماد به صورت گرافیکی ایدئوگرام گفته می‌شود

همچنین ایدئوگرام بهترین روش برایس بیان گرافیکی ایده‌ها و تبدیل آن به کانسپت محسوب می شود.

از ایدئوگرام در معماری، برای بیان ایده‌های معماری در قالب دیاگرام‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می‌توانید در دیاگرام‌ها به ایده طراحی فضاها، روند طراحی معماری و پرزانته نهایی اشاره کنید و با استفاده از دیاگرام های مختلف مانند دیاگرام اقلیمی، دیاگرام های تحلیل فرم، دیاگرام های فرآیند طراحی و …. به جای استفاده از متون، کارهای معماری خود را در سطوح بالاتر و بصورت حرفه ای ارائه دهید.

دیاگرام های معماری 

از دیاگرام‌ها در طراحی پروژه‌ها برای نمایش روابط میان کانسپت و واقعیت استفاده می‌شود.

دیاگرام‌ها مدل و نموداری برای تعریف ایده طراح است که برای بیان ویژگی‌ها و مشخصات آن ایده استفاده می‌شود تا با رعایت ساختار مناسب، نظرات و طرز ‌فکرهای متنوعی در بیننده ایجاد کنند.

اهمیت استفاده از ایدئوگرام در معماری 

حال که با مفهوم ایدئوگرام و کاربرد آن آشنا شدید میتوانید برای بیان مفاهیم معماری از نمادهای گرافیکی و ایدئوگرام استفاده کنید. کسب دانش در این زمینه بسیار مفید و سودمند است و تاثیر قابل توجهی بر درک طرح‌ها خواهد داشت. با استفاده از ایدئوگرام میتوانید با ترکیب دیاگرام‌ها و ایده‌های طرح به زبانی ساده مفاهیم را در قالب تصاویر و نمادهای گرافیکی ارائه دهید تا یک نماد، میانبر فکری برای بیان ایده و افکار یک طرح به جای یک کلِ پیچیده باشد که مفاهیم یک اثر را بیان می‌کند. این ویژگی برای زمانی بسیار مهم است که با روابط پیچیده‌ای بین برخی المان‌های خاص در لایه‌های سازه‌ی معماری سر کار دارید که باید در جریان طراحی معماری مورد توجه قرار گیرند. 

نرم افزارهای مورد استفاده اموزش

Power point

Autocad

Revit

Rhino

Grasshopper

Sketch Up

Photoshop

Autodesk Ecotect

Climate Consultant

Autodesk Sketchbook

Concept Draw Diagram

Camtasia Studio

 

سرفصل های دوره IDEOGRAM

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
محتوای آکارئون
محتوای آکارئون
محتوای آکارئون
محتوای آکارئون
محتوای آکارئون
آشنایی با نرم افزار IDEOGRAM