قیمت

6.500.000 تومان

امروزه نرم افزار Revit به عنوان یک نرم افزار پیشرو در زمینه  Bim مبدل به یکی از اساسی ترین نرم افزار معماری و ساختمان در سراسر جهان شده است

این نرم افزار به کاربر اجازه می دهد یک ساختمان و قسمت های مختلف آن را به صورت سه بعدی طراحی کند، مدل را با عناصر نقشه کشی دو بعدی علامت گذاری کند و از پایگاه داده ساختمان به اطلاعات ساختمان دسترسی پیدا کند. نرم افزار رویت قابلیت ۴D BIM را دارد و دارای ابزارهایی برای برنامه ریزی و پیگیری مراحل مختلف ساختمان ااز ایده پردازی تا ساخت و در نهایت تخریب.

مدل سازی پارامتری

این نرم‌افزار قابلیت افزودن پارامتر به اشیاء را دارد، یعنی هر جزء ایجاد شده در نرم‌افزار Revit دارای ویژگی‌های پارامتری است، این ویژگی به شما امکان می‌دهد عناصر سه‌بعدی داشته باشید که برای ارائه خدمات معماری ضروری است. البته همچنان می‌توانید صفحه‌های دو‌بعدی نیز ایجاد کرده و آنها را تغییر دهید. پارامترها می‌توانند شامل هرگونه اطلاعاتی باشند که بر پروژه تأثیر می‌گذارد؛ مانند: میزان مصرف انرژی، خواص فیزیکی و مشخصات ساختمان.
ویژگی مهم اجزای پارامتری آن است که منشا تمامی اطلاعات استفاده شده برای ساخت مدل‌ها، یک پایگاه داده واحد است؛ یعنی هر بار که شما تغییری در اطلاعات ایجاد کنید، آن پایگاه داده نیز خودب‌به خود بروزرسانی می‌شود. علاوه بر این فرقی نمی‌کند شما در کدام قسمت مدل تغییری ایجاد کرده‌اید، همه اطلاعات جدیدی که بارگذاری کرده‌اید، در سراسر مدل مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مسئله برای صرفه‌جویی در زمانبسیار مهم است.

محیط کاری نرم افزار Autodesk Revit به کاربران اجازه می دهد مدل های ساختمانی و یا اشکال سه بعدی انفرادی  در محیط ویرایشگر   family را ویرایش کنند. می توان از ابزارهای مدل سازی با اشیای پیش ساخته جامد یا مدل های هندسی Import شده استفاده کرد. البته نرم افزار رویت یک مدل ساز NURBS نیست و همچنین قابلیت ویرایش اضلاع یک شیء را ندارد، به جز بعضی از اشیای خاص مانند سقف ها، دال ها و زمین و یا محیطی از دسته های مختلف اشیا  وجود دارد که اصطلاحا در Revit به آنها family یا خانواده گفته می شود.

رندر با نرم افزار رویت

وقتی کاربر یک ساختمان، مدل یا هر نوع شیء در نرم افزار Autodesk Revit می سازد، ممکن است از موتور رندر Revit استفاده کند تا یک تصویر طبیعی تر به جای مدل هندسی ایجاد کند. برای این کار می تواند از یک ابزارهای مدل پیش ساخته مانند دیوار، زمین  و غیره استفاده کند، یا مدل ها، دیوارها و متریال خودش را بسازد. در Revit 2010 تعداد زیادی متریال های پیش ساخته وجود دارد که هر کدام از آنها را می توان مطابق میل کاربر تغییر داد. کاربر همچنین می تواند با یک متریال ساده شروع کند. اینگونه کابر می تواند چرخش، اندازه، مقدار روشنایی و شدت بافت ها، map  های    Gloss   یا همان    ShineMap ، Map های شفافیت، map های انعکاس، Map های انعکاس مورب، Map های سوراخ و Bump Map ها را تعیین کند و یا اینکه map ها را کنار بگذارد و از اسلایدرها برای هر یک از ویژگی های بافت ها استفاده کند.

رندر ابری توسط پلاگین آزمایشی Project Neon که در Autodesk labs واقع شده است، در مرحله بتا قرار دارد و به کاربر اجازه می دهد تصاویر خود را به جای کامپیوترهایشان، از طریق اکانت Autodesk رندر کنند. مدل های Revit را همچنین می توان مستفیما به Autodesk 3DsMax  (نسخه های ۲۰۱۳ به بعد) متصل کرد تا پروژه های رندر و انیمیشن سازی به صورت پیشرفته تر شوند و در عین حال بیشتر متریال ها و اطلاعات اشیا حفظ شوند..

یک افزونه به نام Enscape 3D برای رویت وجود دارد که اجازه رندر سه بعدی زنده در هنگام گشت و گذار را می دهد. این افزونه اجازه اپدیت شدن به صورت زنده را می دهد و همچنین به منابع صدا اجازه می دهد اضافه شوند تا بتوان افکت آکوستیک را آزمایش کرد.

Revit فرآیند طراحی معماری، پیش نمایش و مدل‌سازی را بصورت قابل ملاحظه‌ای بهبود بخشیده که باعث بالا رفتن دقت و کارایی کاربران می‌شود. با استفاده از نرم‌افزار رویت، معماران می‌توانند به سرعت طرح‌ها را طبقه‌بندی کنند، یا در مجموعه طرح‌های ساختمان تغییراتی ایجاد کرده و پیش‌نمایش پروژه را فوراً به کارفرما نشان دهند.

سرفصل های دوره REVIT

آشنایی با نرم افزار REVIT
طراحی با اسکچاپ
لینک دانلود پلاگین ها